SP WierzchyWycieczka do Malborka
Jesteś od 1.09.2009r: gościem na naszej stronie.

Wydarzenia 2016/2017

      1 września 2016r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Na uroczystości dyrektor szkoły p. Gabriela Chabowska w krótkim powitalnym przemówieniu serdecznie powitała uczniów i grono pedagogiczne a w szczególności uczniów klas pierwszych, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Na inauguracji nowego roku szkolnego obecni byli również rodzice i dziadkowie. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Rozpoczynamy kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy. Jest to też czas kolejnych doświadczeń, umożliwiających pogłębienie zainteresowań i odkrywanie nowych pasji. 1 września to także dzień w którym obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali klasowe gazetki ścienne.

/opracowała: B. Kawczyńska/

 

   16 września 2016r. Sprzątanie Świata

 Jak wykorzystać odpady, które produkujemy w gospodarstwie domowym? Na czym polega segregacja śmieci? Jak dbać o środowisko? O tym m. in. mieli okazję dowiedzieć się uczniowie, którzy wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata" w naszej szkole. 16 września wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na dokładne sprzątanie naszej okolicy. Przeprowadzana po raz kolejny akcja była świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw - segregacji śmieci, recyclingu, konieczności dbania o naszą planetę Ziemię. Akcja sprzątania naszej okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, a w punktach zbiórki śmieci pojawiły się wielkie sterty worków z zebranymi odpadami.

 

 23 września 2016r. Próbna ewakuacja

 23 września w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zapoznaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie wraz z nauczycielami sprawnie przedostali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym jest boisko szkolne. Po przeprowadzeniu kontroli budynku dyrektor szkoły p. Gabriela Chabowska odwołała alarm i uczniowie wrócili na lekcje.

 

 

    29 września 2016r. Zebranie z rodzicami.

Jak zachęcić dzieci do czytania książek?

 Książki są dziecku niezbędne do prawidłowego rozwoju.

"Moc oddziaływania książki nie tkwi w niej samej, lecz w stosunku, który nawiązuje się między nią a czytelnikiem"

Pięć zalet czytania książek:

1. Ćwiczy pamięć, uczy koncentracji, rozwija wyobraźnię i zainteresowania;

2. Stymuluje rozwój mowy - dziecko poznaje nowe słowa i zwroty;

3. Czytanie rozwija emocje - dziecko czerpie z bajek wzory do naśladowania, okazuje współczucie wczuwając sie w przygody bohatera;

4. Pomaga w budowaniu więzi między dzieckiem a rodzicem;

5. Czytanie wieczorem usopkaja i wycisza.

 "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymysliła" Wisława Szymborska

 

   30 września 2016r. Dzień Chłopaka

W naszej szkole 30 września obchodzono Dzień Chłopaka. Na lekcji wychowawczej w każdej klasie dziewczęta przygotowały niespodzianki i konkursy dla chłopców. Z tego faktu chłopcy bardzo się cieszyli co okazywali na przerwach szkolnych.

Wszystkim chłopcom życzyliśmy:

Uśmiechu na twarzy, a w sercu radości

spełnienia marzeń i szczęścia w miłości

wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!

 

 

 

  Wybory do Samorządu uczniowskiego

 Dnia 27 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i pomysłowe plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Po przeliczeniu wszystkich głosów wybrano nastepujący skład Samorządu Uczniowskiego:

przewodniczący: Witold Siewert, klasa IV

zastępca: Urszula Górska, klasa V

sekretarz: Karolina Szamocka, klasa VI

skarbnik: Anna Cybulska, klasa IV

członkowie:

Barbara Spychalska, klasa VI

Wiktoria Karpus klasa V

Katarzyna Kręska, klasa VI

Joanna Krupa, klasa V

Sonia Wojciechowska , klasa V

 Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach. Głosującym za wysoką frekwencję, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została p. Anna Wojnerowicz.

14 październiaka 2016r. Wycieczka do kina i do biblioteki

 14 pażdziernika o godz. 8.00 uczniowie naszej szkoły wyruszyli wraz z opiekunami autokarem do Grudziądza na spektakl pt."Sekretne życie zwierzaków domowych". W drodze powrotnej mieliśmy okazję zapoznać się z pracą biblitekarza w biblitece gminnej w Osiu. Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych pozycjach książkowych które można wypożyczyć.

 

 

14 października 2016r.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Aby uczcić to święto uczniowie Koła Teatralnego pod kierunkiem p. Marty Aniszewskiej przygotowali apel w którym przedstawili w śmieszny sposób życie i odczucia uczniów na lekcjach. Uczniowie  przygotowali również konkurs dla Nauczycieli, który przeprowadzili po spektaklu. Zadaniem grona pedagogicznego było rozpoznanie, na podstawie charakterystycznego przedmiotu pracownika szkoły.Po części artystycznej uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty i składali życzenia. Na zakończenie przemówiła pani dyrektor Gabriela Chabowska i nagrodziła nauczycieli za trud poświęcenia, który wkładają w to aby nas jak najlepiej nauczyć.

 /M. Aniszewska/

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela.

Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta

Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości maja wiele.

Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.

Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące

jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

 

 

 

21 października 2016r. Wdecki Park Krajobrazowy w naszej szkole

Konkurs przyrodniczo-plastyczny "Moje ulubione zwierzątko leśne" poprzedzony był pogadankami i pokazami multimedialnymi(4.10.2016r.) poprowadzonymi przez panią Monikę Wiśniewską. Celem konkursu jest uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, przybliżenie świata fauny, rozwijanie wyobraźni, zainteresowań artystycznych i twórczych, wdrażanie do samodzielnego prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 24 października 2016r. Nagrody książkowe otrzymali:

Kategoria klasy 0-I

I miejsce - Zofia Siewert kl.0

II miejsce - Emilia Cybulska kl.0

II miejsce - Berenika Malec kl. I

Kategoria klasy II - III

I miejsce - Kacper Kilichowski kl.III

II miejsce - Wiktoria Karwasz kl.III

III miejsce - Oliwia Rompa kl.II

Pozostałym uczniom pani Monika wręczyła zeszyty edukacyjne. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

28 października 2016r. -  Pasowanie Pierwszoklasistów

Ślubowanie!

Ślubuję uroczyście!

Będę starał się być dobrym i pilnym uczniem.

Będę należycie wypełniać obowiązki ucznia.

Będę kochał swoją Ojczyznę.

Tymi słowami, uczniowiew klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Na początku dzieci zaprezentowały program artystyczny. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego mieli kilka zadań dla chłopców. Następnie pani dyrektor Gabriela Chabowska dokonała aktu pasowania i wręczyła pierwszoklasistom legitymacje szkolne oraz dyplomy. Życzenia i drobne upominki uczniowie otrzymali od wychowawczyni H. Bracka oraz Samorządu Uczniowskiego. Dzieciom towarzyszyli również rodzice, którzy przygotowali dla nich niespodzianki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce.

Niech zapał do nauki trwa w Was przez cały okres edukacji!

 

 

9.11.2016r. Wycieczka szkolna do muzeum i teatru.

Uczniowie klasy: III, IV, V i VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę autokarową do Muzeum misyjno-etnograficznego w Laskowicach. Mieli tam możliwość podziwiania eksponatów które są darem polskich misjonarzy pracujących w różnych krajach świata. W zbiorach muzeum znajdują się ciekawe eksponaty m. in. z Chin, Japonii, Indii, Nowej Gwinei, Indonezji oraz krajów afrykańskich i latynoamerykańskich. Oglądaliśmy również film pt."Moje pięć minut" w którym misjonarz opowiadał o życiu i pracy w boliwijskim miasteczku Coripata na przedgórzu Andów. Następnie udaliśmy się do Świecia gdzie oglądaliśmy spektakl teatralny "Dynastia Miziołków" wystawiony przez Teatr Współczesny z Krakowa. W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami jakie dostarczył nam główny bohater przedstawienia mały Miziołek, którego trzymały się ciekawe pomysły.

  Biegi Oskie

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w XXVII Biegach Oskich im. Krzysztofa Malinowskiego na stadionie sportowym w Osiu. Udział w biegach wzięło 12 uczniów z kl. 4-6 w następującym składzie: Karolina Szamocka, Joanna Piechowiak, Aleksandra Miszke, Barbara Spychalska, Katarzyna Kręska, Maja Pilarska, Zuzanna Polak, Jagoda Gwizdała, Sebastian Aniszewski, Witold Siwert, Joanna Krupa, Katarzyna Isbaner. Nasi uczniowie brali udział w 3 kategoriach na dystansie 400m, 600m,800m. Podium udało się zdobyć Karolinie Szamockiej, która do mety dobiegła na 3 miejscu. Wszyscy szczęśliwie ukończyli swój bieg. Po ukończonym biegu każdy zawodnik otrzymał pyszną drożdżówkę i ciepłą herbatę.

 


Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 X 2017, w naszej szkole, świętowaliśmy  98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji, Uczniowie Koła Teatralnego przygotowali przedstawienie przypominające te ważne dla naszego narodu chwile. W przygotowanym programie artystycznym, uczennice recytowały wiersze poświęcone tematyce wolności, wykorzystano pieśni żołnierskie. Cały występ dopełniła prezentacja, przygotowana przez opiekunkę Koła p. M. Aniszewską, która zobrazowała uczniom żmudną walkę pokoleń o wolność narodu.

 /M. Aniszewska/

 


Dzień Pluszowego Misia

 


Bajkobus

 


Mikołajki

 

Zabawa karnawałowa z wodzirejem

 

Szkolny konkurs przyrodniczy

 

Wigilie klasowe. Jasełka szkolne

23 grudnia, ostatniego dnia przed przerwą Świąteczną, odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe. Była to świetna okazja aby złożyć sobie Bożonarodzeniowe życzenia i uścisnąć przy wigilijnym stole w klasowym gronie, bo przecież klasa to taka duża rodzina. Śpiew kolęd można było usłyszeć zza każdych drzwi gabinetów szkolnych. W tym dniu uczniowie wraz z p. Martą Aniszewską przygotowali Jasełka, które uświetniły ten wyjątkowy dzień. 

 

 

Podczas występu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, uczennice Koła Teatralnego były przebrane za anioły. Swoimi recytacjami i śpiewem kolęd, siedmioosobowa grupa dziewcząt należących do grupy teatralnej, wprowadziła pracowników szkoły oraz uczniów w świąteczny nastrój.  W trakcie wykonywanych pastorałek Anioły  zaprezentowały  układ taneczny, który przygotowały wspólnie
z p. M. Aniszewską – opiekunką Koła Teatralnego.

Po przedstawieniu został rozstrzygnięty konkurs na kartkę bożonarodzeniową, organizowany przez p. B. Kawczyńską. 

 /M. Aniszewska/

W grudniu 2016 roku pani Bożena Kawczyńska zorganizowała konkurs szkolny pt. „Ozdoby Bożonarodzeniowe”. Celem konkursu było stworzenie okazji do działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia ozdób bożonarodzeniowych.

 

22grudnia 2016r. - został rozstrzygnięty konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową. Po długich debatach komisji konkursowej, zapadły decyzje. To było bardzo trudne, gdyż każda praca konkursowa była wyjątkowa, piękna, a przede wszystkim niezwykle świąteczna.

Nagrody otrzymali z klas 0-3 następujący uczniowie:

  1. Łukasz Karwasz

  2. Wiktoria Karwasz

  3. Emilia Cybulska i Wiktoria Chmielewska

Natomiast z klas IV- VI:

  1. Aleksandra Miszke i Anna Cybulska

  2. Katarzyna Kręska

  3. Zuzanna Polak i Wiktoria Karpus

    Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił ! Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tak wysokim zaangażowaniem oraz zdolnościami i kreatywnością naszych dzieci! 
 

/H.Bracka/

 

 Sukces naszej uczennicy

Wreczenie nagród (15 grudnia 2016) w Kościele Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. Laureatką XXV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na Kociewską Kartkę Pocztową o Tematyce Bozonarodzeniowej została Zofia Siewert.

 

Zabawy zimowe na śniegu

 

Spotaknie ze Strażakiem

Czad i ogień - prezentacja

Karty pracy dla dzieci

Te numery znasz  - karty pracy dla dzieci

Ewakuuj się - a nie tylko uciekaj - karta pracy dla dzieci

Gaśnica - zanim przyjedzie straż pożarna - karta pracy dla dzieci

 

Spotaknie z Policjantem

 

Dzień Babci i Dziadka